Τα νέα μας

2ο ΣΑΚΑ Volley Cup 2020 [05/01/2020]

jhdr

Η ομάδα των ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ συμμετείχε στο «2ο ΣΑΚΑ Volley Cup 2020», που πραγματοποιήθηκε στο «Αγγελικούσειο Κλειστό Γυμναστήριο» στο Ψυχικό.

Παρουσία πλήθους κόσμου και των Θανάση Μαργαρίτη και του Ομοσπονδιακού προπονητή της Εθνικής Παγκορασίδων Κωνσταντίνου Γκούντα, διεξήχθησαν συνολικά 16 αγώνες στις κατηγορίες των Αγοριών Κ17 (πρώην Παμπαίδων) και των Κοριτσιών Κ18 (πρώην Κορασίδων).

Στα κορίτσια, ο Φ.Ο. Βριλησσίων κατέκτησε την 3η θέση επικρατώντας του Παναθηναϊκού στο tie-break στον μικρό τελικό, ενώ στον τελικό, ο Ποσειδώνας Λουτρακίου νίκησε τον γηπεδούχο ΣΑΚΑ και τερμάτισε στην πρώτη θέση.
Στα αγόρια, ο Μίλωνας τερμάτισε τελικά 3ος, κερδίζοντας στον μικρό τελικό τον ΣΑΚΑ στο tie-break, ενώ η Γ.Ε. Ηρακλείου κατέλαβε την πρώτη θέση υπερισχύοντας στον τελικό του Πανερυθραϊκού.

Τις απονομές στους αθλητές/ριες έκαναν από πλευράς ομοσπονδίας, το μέλος του ΔΣ και της Επιτροπής Μεταγραφών, Έφη Χρόνη-Έρωτα και από πλευράς ΣΑΚΑ, ο Γενικός Αρχηγός, Γιώργος Μελισσουργός.